Salon pro psy
Marcela Havlíčková (Petrlíková)
PRO ČISTOKREVNÉ ŠAMPIONY I OBYČEJNÉ VOŘÍŠKY - KAŽDÝ PEJSEK MŮŽE BÝT KRÁSNÝ

Aktuality

VÁNOČNÍ AKCE! Poukaz na služby v salonu.

poukaz

Poukaz můžete objednat na jakoukoli službu poskytovanou v našem salonu. Platnost poukazu je vždy do 3 měsíců. Poukaz vytvoříme na požádání přímo na míru pro vaše blízké - narozeniny, jmeniny, výročí atd.

15.04.12 - Konečně krásné jarní počasí čas na ošetření pejsků a kočiček proti parazitům - blechám a klíštatům. Ráda poradím vhodný přípravek.
Naše sousedka Tína

31.01.11 - Naše štěnátka jsou všechna v nových rodinách a já už se moc těším na první jaro v novém salonu. Březnové termíny na stříhání jsou téměř plné, proto si pospěšte s objednáním vašeho miláčka na hezký jarní sestřih.

05.12.10 - Na videu se můžete podívat jak se stříhá štěňátko.

14.10.10 - MÁME ŠTĚŇÁTKA!! Naší fence Ennie se ve čtvrtek narodilo 10 štěnátek. ve 3 hodiny odpoledne přišla na svět první holčička a za ní následovalo 5 bratříčků a 4 sestřičky. Většinu holčiček a jednoho kloučka máme zamluvené, další zájemci jsou vítání. Naše štěňátka mají rok stříhání zcela zdarma a po celý živon výraznou slevu na úpravu. Pro podrobné informace kliknětě zde najdete tu podrobné informace ke štěňátkům.
21.07.10 - JSME ZAHÁJILI PROVOZ NA KŠÍROVÉ 70. NovÝ salon je vybaven velkou vanou, do které se vejde i ten největší pes. Také jsme pro Vás vytvořili útulnou čekárnu s připojením WI- FI a občerstvením. Brno JIH je dostupné pro všechny z okolí Brna Střed, Heršpice, Komárov, Bohunice, Starý Lískovec, Modřice, Přízřenice,Černovice, Holásky, Tuřany, Nebovidy, Ostopovice, Želešice, Moravany ... Bezproblémové parkování přímo před domem. Těšíme se na Vaší návštěvu.

21.04.10 - Připravujeme pro Vás otevření nové provozovny v Brně- Jih.Předpokládaný termín zahájení provozu je červenec - srpen 2010.

28.11.09 - Dnes po necelých 3 letech se k nám vrátila Ebonee, fenka černého teriéra z posledního vrhu "E" mojí fenky Ariely a importovaného Ruského psa. Její panička je v tíživé životní situaci a nemůže se o ni dál starat. Bohužel ani já si ji nechat nemůžu, proto hledám vhodný úžasný domov. Bony je nedávno oholená, tak je dobře vidět, že je velmi hezky stavěná, má krásnou hlavu, pěkně zaúhlené nohy dokonale rovný hřbet. Bude chvíli trvat než ji srst naroste, ale potom bude jistě krásnou představitelkou svého plemene.

Pro více informací o plemeni Černý teriér zde

17.11.09 - Blíží se Vánoce a abych stihla všechny vaše miláčky včas ostříhat, aby byli krásní pod vánočním stromečkem, nezapomeňte se včas objednat. Ale i v případě, že budou všechny termíny obsazené, ráda vyjdu vstříc a ostříhám vašeho pejska i mimo pracovní dobu, jen budete muset za expres stříhání připlatit. Pokud nechcete stříhat, je možné si nechat pejska před Vánocemi jen vykoupat a navonět.

12.06.09 - ode dneška máme týden zavřeno z důvodu dovolené. Objednávat se můžete od 22.6.09. Na stříhání v termínech zaučení se můžete objednat mailem. Navrhněte několik termínů, hned jak to bude možné budu Vás kontaktovat.

11.06.09 - V našem salonu v létě zaučuji novou střihačku. Hledám VHODNÉ PEJSKY, kterým nabízíme slevu až 70% na stříhání.
Pokud jste ochotní svého pejska zapůjčit hlaste se včas na tyto termíny.
9.7. a 10.7. 2009
28.7. - 30.7.09

02.06.09 -Ahoj
v neděli jsem vám psala a hledala teplý místečko u vás doma a v srdci.
Spousta lidí snažilo pomoci, tak vám dlužím můj štastný... nový začátek. Napsala spousta lidí a nejspíš můj příbeh četlo ještě mnohem víc dobrých duší, tak ty co to zajímá moje zpráva jistě potěší A těm ostatním se moc omlouvám a slibuji, že už nebudu otravovat.
Včera jsem navštívila pana zvířecího doktora Martina Petrlíka. Měla jsem oteklou tlamičku a ukázalo se, že mám na levé straně snad po úraze nemocné oba špičáky a stoličku a musím na operaci.
Dnes jsem o zuby přišla, prý jsem měla díru skrz až do nosu. Pan doktor mi to všechno opravil a prý už budu v pořádku, když budu pěkně brát léky. A musím říct, že byl na mě moc hodný , když jsem opuštěná. Jen se musí ještě vzpamatovat moje psí duše.
Měla jsem několik nabídek na bydlení :-) a moc za ně děkuji, ale protože budu potřebovat veterinární péči, tak jsem nemohla odcestovat mimo Brno.Proto paní co mě našla, pozvala slečnu, která bydlí v Brně a přišli o pejska křížence.
Dnes si mě moji nálezci po operaci přinesli domů a za chviličku se na mě přišli okouknout noví pánečci. Radost jsem z toho tedy opravdu neměla. Není mě zrovna nejlépe po operaci a ještě mě chodí očumovat. Ale slečna si hned ke mě sedla. Hladila mi kožíšek a zajímalo ji vše co bude muset dělat abych se uzdravila. Líbila jsem se jí a ona mě se taky líbí. Že by láska na první pohled :-)
Padla nějaká slzička , ale spíš štěstím z krásného konce, ale prý i po dvou dnech mým nálezcům chybím. Ne že by mě to netěšilo ;-) , ale jsem ráda, že jsem jedináček. Než se dělit o paničku s nějakýma prskajícíma potvůrkama a černou obludou ... i když Aja i micinky byli na mě moc hodné. Učitě budu pěkně rozmazlená potvůrka.
Mám domov!!
Děkuju za to všem, kteří můj příbeh poslali dál a zvlášt tetě Aleně Tikovské, která mi slečnu Evu poslala.
Už mám chut k jídlu prý bych snědla i novou paničku Evičku
Ahoj mějte se krásně jako já :-)

A jmenuji se Dášenka.

31.05.09 - Dnes, když jsem jela z chaty, tak jsem na silnici, která je velice frekventovaná naložila malého ztraceného (vyhozeného) pejska. Bohužel vzhledem k množství zvířat, které už vlastním v panelovém bytě si ji nemůžu nechat. Pokud by jste se mohli malinké fenečky ujmout, budtě tak hodní a kontaktujte mě.Děkuji za ni.

Hledá se páneček.
Dnes jsem měla veliké štěstí.
Když jsem běžela po státní silnici u Pohořelic tlapičky do krve ošoupané , celá mokrá a unavená, auta se kolem mě jen míhala obrovskou rychlostí jedno za druhým. Nevěděla jsem kam jít tak jsem šla pořád jen rovně naštěstí mě napadlo jít po kraji.
Když tu kousek ode mě zastavilo auto a otevřely se dveře.... zastavila jsem a chvíli jsem váhala. Vyklonila se nějaká paní a řekla ať si naskočím. Stejně jsem nevěděla kam jít v okolí aspoň 10 km nebyly žádné domy, tak bych stejně asi umřela hlady a vyčerpáním někde vlese.
Sedla jsem si spořádaně na zem před sedadlo spolujezdce a celou cestu jsem se ani nehla, aby si to náhodou nerozmyslela. Únavou se mi očka zavírala, v teple auta se dala jen stěží udržet otevřená, ale já je nemohla odtrhnout od té paní, která si mě všimla.
Když jsme zastavili nechala jsem si nasadit obojek a poslušně následovala paní. Ted jsem zavřená v místnosti kde je to samé tlapka a obrázek pejska. Dostala jsem napít vody a plnou misku masa a granulí (ty mě moc nechutnají) nakapali na mě nějakou vodičku prý snad aby pošly ty blešky co mě trápí a koušou.Každou chvíli za mnou přijdou a pohladí a donesou nějakou dobrůtku. Kdyby mě tolik nebolely nožky, tak bych byla i spokojená. Mám sedřené polštářky, ale to prý chce čas a zase budu běhat. Mají velkého černého psa holku Áju. Ta se sice se chtěla semnou kamarádit, ale já se bála, takovej obr by mě snědl na jedno kousnutí kdyby chtěl. Ale ani jsem neštěkla ani nezavrčela abych si je nerozházela. Domů prý mě vzít nemůžou mají malá koťátka.
Tak jsem hodná jen sedím a koukám ani nedutám aby mě nevyhodili zase na déšť.A čekám co semnou bude.
Mám prý asi 7 roků a vážím asi 6 kilo a prý si paní myslela, když mě uviděla na silnici, že jsem nějaká bláznivá liška, která chce spáchat sebevraždu, protože jako bych lišákovi z oka vypadla.
Kdyby jste mě chtěli poskytnout domov byla bych ten nejhodnější a nejvděčnější pes pod sluncem. nesním toho moc a nezlobím, blešky už taky nemám a budu ticho a můžete mi dát jméno jaké chcete na všechno budu poslouchat.
Dám vám celé své srdce a nechci od Vás skoro nic kromě hodně lásky.

22.04.08 - K napsání tohoto zamyšlení mě přivedl dnešní nespokojený zákazník.
Bohudík jich není mnoho. Naposledy, co si vzpomínám, je to asi před 2 lety. Požádala jsem majitele, aby si našel raději jiný salon. Nedokázal pochopit, že není v silách člověka vybrat všechny blechy ručně i když to dělá denně a před stříháním zvlášť pečlivě! A ty blechy co nacházím při stříhání prý chytí v salonu.
Dnešní pán s Yorkšírkem už při příchodu vypadal nespokojeně. Bohužel moje obava se potvrdila. Hned první na co upozornil bylo, že nemá rád, když je pes uvázaný na šibenici. Snažila jsem se mu vysvětlit, že pejsci jsou uvázání vždy volně a je to pro jejich bezpečí. Pes pokud nemůže sklonit hlavu mezi přední nohy, tak neskočí. Šibenice mu v předklonění brání. Bez šibenice by skočil a ublížil si! Přesto, že od psů nikdy neodcházím a vždy jsem na dosah, přece jen potřebuji občas obě ruce volné. Třeba na výměnu stříhacího nástavce nebo odstraňování klíštěte.
Bohužel stejně jsem ho nepřesvědčila. Při placení požadoval slevu uvedenou na kartičce při 4 návštěvě a přitom měl návštěvu 3. a nelíbilo se mu, že mu nechci vyhovět. Cena 220 Kč se mu zdála příliš vysoká.
Od začátku roku jsem musela zdražit o 5-10% vzhledem k narůstajícím provozním nákladům ( zvyšování cen energie, nárůst cen broušení, nástrojů, nájemného…). Zavedla jsem věrnostní kartičky, abych stálým zákazníkům toto zdražení vykompenzovala.
Dnes jsem si dala práci a prohlédla ceníky jiných salonu v Brně a nenašla jsem levnější!! Nejspíš existují, ale pochybuji, že kvalita bude odpovídající.Samozřejmě záleží na vkusu střihu pokud mluvíme o Yorkšírském teriérovi, který se dle standardu nestříhá. Jezdí za mnou zákazníci z celého Brna a okolí a řady spokojených zákazníků nejen Yorkšírků rostou. Tak to se mnou nebude tak strašné :-)
Mé střihy jsou vždy pečlivé, na přání zákazníka. Poradím, co by se hodilo pro jakého pejska. Uvedu klady i zápory daného střihu. Stříhám rychle, ale dám si záležet na každém (s ohledem na psa. čím kratší dobu stráví v salonu tím je pro něj kratší doba bez majitele ). Samozřejmě, že nejsou vždy bez zoubků, ale bohužel pejsci obvykle nedrží tak, aby se dal vytvořit naprosto dokonalý střih. Hlavně štěňátka raději ostříhám méně dokonale, aby se moc nestresovala a lépe přivykla na pravidelnou návštěvu beze strachu.
Nakonec mi pán vyčetl ,že jsem pejskovi minule při stříhání neodstranila klíště, takže jsem podle něj zanedbala péči.
Jsem trpělivá a zvyklá na rozmary zákazníků, vždy trpělivě vysvětluji vše co je třeba i několikrát. Ale toto mě už poněkud rozladilo.Na svých internetových stránkách i na dveřích salonu mám napsáno, že pejsek musí přijít na stříhání zbavený parazitů. V opačném případě si účtuji přirážku za odstranění parazitů. Parazit je vše, co je na pejskovi navíc a má nožičky, případně i křídla. Nikoho by nenapadlo jít třeba ke kadeřnici zavšivený, ale o psy zablešené a napadené parazity opravdu nemám nouzi. Chápu, že ne vždy prostředek, který má odpuzovat parazity, funguje na 100 % Pokud má pejsek jedno…. pět klíšťat, nijak to nekomentuji, odstraním je bezplatně.
Samozřejmě je možné, že některé přehlédnu. T se stalo nejspíš nespokojenému pánovi nebo spíš jeho pejskovi. Nedokázal pochopit, že on zanedbal péči, když přišel s pejskem s parazity.A to, že jsem mu neúčtovala nic za odstranění těch ostatních, byla moje dobrá vůle.
Bohužel to není ojedinělý případ, kdy pejsek přijde se spoustou klíšťat. Majitelé si neuvědomují, že není v mých silách je hledat. Když zajedu strojkem do klíštěte jednak si ztupím stříhací hlavici (broušení 200Kč) a také se velice snadno můžu nakazit nemocí, které přenášejí tyto potvůrky. Toto riziko podstupuji prakticky denně,protože mám neustále na rukou škrábance od vašich miláčků, odřeniny a puchýře od trimování.
Pokud pejsek přijde s blechami je to ještě složitější a dražší. Musím vystříkat celou úpravnu, aby se blechy nepřenesly na jiné psy. Tímto jsem chtěla oslovit a poprosit ostatní majitele, aby se trošku zamysleli nad tím, co vše se skrývá za pojmem kvalitní stříhání psů.

Ještě večer mi volala plačící majitelka fenky Foxteriéra – moje zákaznice, které se zdála dlouhá objednací doba a proto si zašla do jiného salonu.
V salonu ji měli otrimovat a posuďte sami :Fotografie jsou pořízené druhý den po "úpravě"

Práce paní střihačky a veterinářky je naprosto katastrofální. A to nepíši o tom, že to stálo víc peněz než si účtuji za trimování já. Fenečku jsem dala do pořádku hned druhý den ráno. Aspoň tak, jak to šlo vzhledem k předchozímu zásahu (nedá se říct úpravě),
ale i tak je viditelný rozdíl:

Takže další poučení : raději si počkejte. Krátké objednací termíny můžou něco napovědět o kvalitě stříhání.)

Pokud hledáte salon:

Dejte na doporučení spokojeného majitele než na reklamní letáčky.

Internetová adresa a galerie vám taky napoví.

I když nechcete na výstavu, svěřte pejska odborníkovi.

Všem mým milým zákazníkům ze srdce děkuji, že jsou na mě příjemní :-)

06.04.08 - V neděli se konala v Ostravě Národní výstava psů, kde se náš nový zákazník MALÝ KNÍRAČ Dixi získal krásný titul CAJC a pejsek z mého chovu a také můj stálý zákazník ČERNÝ RUSKÝ TERIÉR Eragon Kettfar získal CAC a titul NÁRODNÍ VÍTĚZ.
Srděčně blahopřeji!!

24.03.08 - Upravila jsem GALERII a také jsem zvětšila náhledy fotek.

14.03.08 - Konečně přichází jaro, pánečci se rozhodli hromadně zbavit svých pejsků zimního kožíšku, tak mám zase poněkud delší objednací termíny.Bohužel musíte počítat se třemi až 4 týdny.Pokud Váš kamarád potřebuje střih akutně můžete si domluvit termín mimo pracovní dobu za příplatek, podrobnosti v sekci ceník , který jsem poupravila aby byl přehlednější.

14.01.08 - je pořádná zima, ale i tak pejskové potřebují úpravu.V zimě je důležité udržovat srst mezi polštářky na tlapkách, aby se na ní nedržel sníh a sůl. Jinak i v této době je dobré pejska stříhat, protože není nic horšího v zimě, než dlouhá mokrá srst, která studí.Je lepší, když má pejsek krátká sestřih, pokud je velká zima vyřeší to obleček.

10.01.08 - Dnes splnila na Ostravské výstavě podmínky pro chov naše koršpanělí zákaznice pana Zmrzlého. Gratulace patří i jemu, zvlášť po tom, kolik mu dalo práce aby dal její srst do pořádku. Původně byla v katastrofálním stavu.Posuďte sami.

09.01.08 - Gratulujeme k vítěztví TITULU CAC na Ostravské výstavě našemu zákazníkovi Bedlington t. Braxussovi!

20.10.08 - Náš nová zákazník, roztomilá roční holčička Kernteriéra Xuniamon od Fossinky pánečka p. Procházky získala na výstavě v Brně krásné první místo CAJC a vítěz plemeno BOB.V jejím věku je to vyjímečný výsledek, jsem ráda, že jsem se mohla podílet. GRATULUJEME!

14.09.08 - dnes náš nový zákazník bedlington teriér Braxuss získal na výstavě krásné vítězství V1, GRATULUJEME !!!!

bedlingtonteriér

18.08.08 - prázdniny pomalu končí, čekací doba na stříhání je už zase jako obvykle do 14 dnů.

04.06.08 - Poslední dobou je velmi žádáné stříhat plemena, která se obvykle nestříhají.Majitelé to často požadují jednak kvůli psovi - nebude mu tolik teplo a také proto, že nebu línat.Kupodivu i ostříhaný retrívr vypadá dobře.

07.03.08 - Omlouvám se všem zákazníkům za delší dobu objednání.Vzhledem k tomu, že je tepleji mám poněku pozdější termíny tj. asi 2 - 3 týdny.

14.02.08 -Novinkou u nás jsou věrnostní kartičky se slevou na stříhání.